1pxOpcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Merynosy to prawdopodobnie najstarszy gatunek zwierząt z gatunku wołowatych. Są to przodkowie dobrze nam znanych owiec domowych i kóz. Merynosy są powszechnie cenione ze względu na swoje runo - jest ono tak gęste, że jego kępka przypomina chmurę! Wysoka elastyczność i lekkość tej wełny przyczyniają się do jej popularności wśród producentów tekstyliów. Dostępna u nas włóczka z merynosa pozwoli Ci na stworzenie wyjątkowej odzieży zimowej!

Merynos

Phil Leo kol.1333 Phil Leo kol.1333
Cena: 37,88 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Phil Leo kol.1372 Phil Leo kol.1372
Cena: 37,88 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Phil Leo kol.2101 Phil Leo kol.2101
Cena: 37,88 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Phil Leo kol.2372 Phil Leo kol.2372
Cena: 37,88 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Phil Leo kol.2391 Phil Leo kol.2391
Cena: 37,88 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Big Wool kol.00021 Big Wool kol.00021
Cena: 44,20 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Big Wool kol.00056 Big Wool kol.00056
Cena: 44,20 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Big Wool kol.00063 Big Wool kol.00063
Cena: 44,20 zł
szt.
1pxzobacz więcej

Dlaczego warto sięgnąć po włóczkę z wełny merynosów?

Włóczka z wełny merynosa często nazywana jest merino. Jest to ogólnie przyjęta nazwa handlowa, której używają producenci z całego świata. W Polsce włóczka z merynosów pojawiła się stosunkowo niedawno. Coraz częściej jednak wypiera tradycyjną owczą wełnę, której używa się od zarania dziejów. Włóczka merynosowa to bowiem świetna alternatywa dla innych przędz pochodzenia zwierzęcego, mających tendencję do uczulania i wywoływania podrażnień.

Włóczka z merynosa jest gruba, a przy tym niezwykle przewiewna. W przeciwieństwie do wełny owczej, gwarantuje ona pełną cyrkulację powietrza. Wyroby z włóczki z wełny merynosa pozwalają skórze swobodnie oddychać, co zapobiega przegrzewaniu się organizmu. Ma to ogromne znaczenie przy problemach z nadmiernym poceniem, które zimą mogą przyczynić się do obniżenia odporności. Jednocześnie włóczka merynosowa zapewnia doskonałą termoizolację. Właśnie dlatego cieszy się ona tak dużą popularnością wśród wszystkich dziewiarek i dziewiarzy specjalizujących się w dzierganiu swetrów, szalików i czapek.

Dużą zaletą włóczki z wełny owczej typu merino jest także jej delikatność. Wiele osób porównuje ją do bawełny lub dobrze wykonanego poliestru. Jeśli wyroby z wełny kojarzą Ci się przede wszystkim z podrażnieniami i nieprzyjemnym “gryzieniem”, włóczka z merynosów z pewnością miło Cię zaskoczy! Jej miękkość wynika z faktu, że pojedyncze włosie tego gatunku owcy jest niezwykle cienkie - ma zaledwie 20 mikrometrów. Dla porównania, standardową wełnę przędzi się z włosów o grubości niemal 50 mikrometrów.

W sklepie internetowym Do Dziergania oferujemy włóczki merynos w różnych kolorach. Zaopatrujemy się jedynie u renomowanych na rynku tekstylnym producentów, takich jak Rowan, Schachenmayr lub Phildar. Sięgnij po włóczkę merynosową i rozkoszuj się jej wyjątkową miękkością!

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl